pátek 12. října 2012

0 V čem běhám na podzim

Každé roční období je krásné a každé je vhodné pro pohyb. 
Neexistuje špatné počasí, jen nevhodné oblečení.

Na podzim a v zimě bojuju s nedostatkem světla, asi jako každý. Naštěstí končím práci pár dnů v týdnu poměrně brzy po poledni a tak se zatím můžu nabažit denního světla. Ovšem po změně času to bude oříšek... Dnes se opět dostanu ven až za tmy, protože odpoledne strávím v posilovně s několika klienty. Tentokrát jsou to dvě mladé slečny - studentky, které závodně hrají fotbal a potřebují poradit s pár kompenzačními cviky a složením stravy. Další dva klienty neznám, takže vstupní rozhovor bude trochu delší a bude zapotřebí trocha improvizace a dobrého úsudku. Mám ráda obé, plánované klienty i ty, o nichž moc nevím. Člověka to nutí mít neustále přehled a být ve střehu trochu víc než obvykle.

Ale zpět ke cvičení venku potmě... Mým hlavním požadavkem na podzim a zimu je bezpečnostviditelnost. Vidět a být viděna :) Nerada běhám po asfaltu, ale na podzim to přes týden nejde jinak, protože s čelovkou v lese běhám nerada. Osvětlení ve městě a okolí je prvotřídní, přesto hodně dbám na to, abych sama byla vidět. Jako řidič neznám nic horšího, než když se mi před autem objeví někdo, kdo má tmavé oblečení a žádné blikačky nebo reflexní vestu. Naštěstí je v obchodech už běžně k mání oblečení s všitými reflexními motivy, já si ještě navíc navlíkám reflexní pásky na ruce/nohy a reflexní klipy dopředu i dozadu. Chci být vidět ze všech stran! :)

A jaké oblečení na sebe? Především pohodlné. A nejradši funkční. Moje běžecké navrstvení je následující: 

Horní polovina těla: termoprádlo, tričko z funkčního materiálu, lehká větrovka (v případě deštivého nebo větrného počasí ji měním za softshell bundu, případně běžeckou "pláštěnku", která na fotce není). Když jdou teploty dolů, navlíkám rukavice a čepici. 

Dolní polovina těla: elasťáky s reflexy (nebo tenké šusťáky), bavlněné ponožky a samo sebou boty. 


A co vy, potkáváte běžce s reflexními prvky? 
Máte na sportovním oblečení rádi barvy? 

Přeji všem pěkný víkend!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za váš čas, který věnujete čtení článků a psaní komentářů!